Шахрайські дії, спрямовані на виманювання реквізитів картки

Стрімкий розвиток у сфері використання автоматизованих систем, комп’ютерних мереж зумовлює збільшення останнім часом кількості кримінальних правопорушень, що вчиняються з використанням інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж.

Особливо на це вплинуло складна соціально-економічна ситуація в державі, пов’язана з початком військової агресії Російської Федерації проти України.

Під час воєнного стану з’явились нові види шахрайських схем, а правопорушники дедалі частіше використовують Інтернет з метою приховування своєї діяльності завдяки технологіям, які забезпечують мережеву анонімність.

Це стосується шахрайських дій, спрямованих на виманювання реквізитів картки у її власника, у тому числі під приводом виплати допомоги від держави та міжнародних організацій через створення фішингових (фіктивних) сторінок, які імітують офіційні сторінки державних установ, банків, платіжних сервісів тощо.

Протягом 6 місяців 2023 року на території Роздільнянського району Одеської області кількість вчинених злочинів пов’язаних з шахрайством збільшилась в 4,5 рази (з 20 за 6 місяців 2022 року до 90 у поточному році), більше половини яких вчинено за допомогою використання Інтернету.

Вказані факти потребують від населення більш ретельної уваги до своїх власних дій, оскільки в більшості випадків самі громадяни будучи ошуканими шахраями надають їм власну інформацію завдяки чому грошові кошти з електронних рахунків потерпілих знімаються або переводяться.

У  зв’язку з викладеним у разі отримання дзвінків з незнайомих номерів від працівників державних організацій про необхідність надання реквізитів рахунків або карток для отримання державної допомоги, від представників банків у зв’язку з необхідністю вчинити будь які дії, які вимагають від вас розкриття вказаних реквізитів тощо, негайно кладіть слухавку та зв’язуйтесь з офіційними представниками банку, у разі необхідності негайно телефонуйте до працівників Поліції.

Офіційні банківські установи ніколи не запитають реквізити ваших рахунків або карток оскільки мають свою електронну базу даних де за прізвищем, ім’ям та по-батькові можуть перевірити інформацію.

Також не намагайтесь перетелефонувати на вказані телефонні номери, оскільки в такий спосіб, завдяки іншій шахрайській схемі, грошові кошти мобільного оператора можуть бути переведені шахраям.

Будьте пильними та пам’ятайте, що захист грошових коштів та заощаджень в більшості випадків залежить від ваших правильних дій, а грошові кошти якими заволоділи шахраї повернути дуже складно.

Олександр НОЗДРІН, керівник Роздільнянської окружної прокуратури

Залиште свій коментар